Projekce filmu NEOCHVĚJNÉ VIZE ERICHA MENDELSOHNA / Goethe-Institut Praha

pozvanka_erich-mendelsohn_film1

Zajímají vás vizionářské architektonické návrhy Ericha Mendelsohna? Díky dokumentárnímu filmu, krátké přednášce a naší výstavě se o tomto nadčasovém architektovi můžete v úterý (30. 9. v 18 hodin) dozvědět více:
http://bit.ly/mendelsohn-film-vystava

Filmový večer zahájí Richard Biegel, ředitel Ústavu pro dějiny umění Filozofické fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Vizionářské návrhy nadčasového architekta se poté publiku představí díky cenami ověnčenému filmu Neochvějné vize Ericha Mendelsohna. Dokument izraelského režiséra Dukiho Drora, vycházející z osobní korespondence Mendelsohna a jeho ženy Luisy, vedle sebe obratně klade architektovo soukromí a profesi.

Původní Mendelsohnovy náčrtky jsou stavěny do kontrastu se současnými záběry staveb; nepřicházíme o názory jejich současných uživatelů, ani o vhled do nitra jejich tvůrce. Architektovy kresby a expresionistické návrhy pulzují energií, jeho budovy dodnes ohromují. Slavná Einsteinova věž, jedna z Mendelsohnových prvních staveb, dnes patří k nejdůležitějším příkladům moderní architektury. Jaký byl však Mendelsohnův vlastní příběh? Poznamenal jej osud židovského emigranta, prchajícího před nacismem: stavěl v Německu, Polsku a jedinkrát i v českých zemích, pracoval v Anglii, Izraeli a nakonec v USA. Vy si jeho dlouhou cestu nyní můžete projít během jediného večera.

Více informací k výstavě „Mendelsohn … Ze života“, která se koná do 22.11. v Goethe-Institutu: http://www.goethe.de/ins/cz/pra/ver/cs13226157v.htm
Pozvěte své přátele na výstavu přes Facebook: https://www.facebook.com/events/350613308438151/

Comments Are Closed